Które drużyny piłkarskie zdobyły najwięcej międzynarodowych tytułów?

Piłka nożna, jak każdy inny sport, jest regulowana przez wyższe ciało, FIFA. To ciało rządzi wszystkim oficjalne zawody zarówno w przypadku drużyn narodowych, jak i zrzeszonych klubów sportowych w każdym kraju. Mówiąc o tytułach międzynarodowych, wszyscy gracze marzą o wygraniu Liga Mistrzów, najbardziej prestiżowe trofeum na poziomie europejskim, ale to nie tylko mistrzostwo. W Ameryce Południowej Conmebol (południowoamerykańska UEFA) organizuje Copa Libertadores i Copa Sudamericana.

Wiele historycznych drużyn, takich jak FC Barcelona, ​​Real Madryt czy A.C. Mediolan Licytują o te trofea od kilku lat i kształtują się na historyczne. Ale są nie tylko drużyny europejskie, Boca Juniors z Argentyny wkradli się do tych grup. W tym artykule OneHowTo wyjaśniamy - według oficjalnych statystyk - które są drużynami z największą liczbą tytułów międzynarodowych mają w swoim rejestrze.

A.C. Mediolan - 18 tytułów

AC. Milan, historyczny włoski klub, zdobył większość tych tytułów w ciągu ostatnich 20 lat, pod okiem trenerów takich jak Arrigo Sacchi, Fabio Capelli i Carlo Ancelotti. Ale zawodnicy również zasługują na imię, jak Halanders Van Basten, Gullit i Rijjkaard, Brazylijczyk Kaka, Ukrainiec Szewczenko i oczywiście Włosi Maldini, Baresi i Pirlo.

W zdobytych tytułach 7 Liga Mistrzów wyróżnia się, Z których 5 uzyskano w latach 1989-2007. Ciekawe jest jednak, że Milan nigdy nie wygrał żadnego Pucharu UEFA, obecnie znanego jako Liga Europy.

Boca Juniors - 17 tytułów

Boca Juniors, argentyński zespół z dzielnicy Boca w Buenos Aires, to latynoamerykański klub z największą liczbą zdobytych tytułów międzynarodowych. Stara drużyna graczy, takich jak Maradona czy Riquelme, to instytucja zarówno w Argentynie, jak iw Ameryce Południowej.

Założona przez włoskich imigrantów z Genui, Boca Juniors zdobyli 17 tytułów: 3 Puchary Interkontynentalne, 6 Pucharów Libertadores, 2 Puchary Ameryki Południowej, 1 Superpuchar, 4 Puchar Zdobywców Pucharów i 1 Super Cup Master Cup.

Independent - 16 tytułów

Kolejny klub z Buenos Aires, który nie jest River Plate, historycznym rywalem Boca, ale Independiente, zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Ta drużyna zdobył w swojej historii 7 Pucharów Libertadoresostatni w 2009 roku, kiedy to Barcelona pokonała go w finale Klubowych Mistrzostw Świata, dawniej znanego jako Międzynarodowy Superpuchar.

Real Madryt - 15 tytułów

Real Madryt, co jest rekordzistą Ligi Mistrzów (lub Liga Mistrzów) z 9 tytułami, długo nie zdobyliśmy najbardziej pożądanego trofeum. Jednak utrzymuje się na czwartej pozycji dzięki 3 International Super Cup, 2 pucharom UEFA i jedynemu Superpucharu Europy, który był w stanie podnieść.

F.C. Barcelona - 14 tytułów

Ostatnie lata F.C. Barcelona odegrała fundamentalną rolę i przesunęła ten klub na piąte miejsce, głównie dzięki Osiągnięta 3 Liga Mistrzów od 2006 do 2011 roku. Do pojawienia się Guardioli na ławce rezerwowych, co oznaczało najlepszą passę w historii klubu, Barça wygrała tylko jedną Ligę Mistrzów, a teraz jest na najlepszej drodze do bicia wielu rekordów.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do Które drużyny piłkarskie zdobyły najwięcej międzynarodowych tytułów?, zalecamy wejście do naszej kategorii Sport.